Заміна аудіокодека

Заміна аудіокодека iPhone, iPad

Аудіокодек - мікросхема, яка відповідає за відтворення звуку і перемикання між джерелами виведення звуку. При виході цієї частини пристрою з ладу, припиняють працювати мікрофони, розмовний і мультимедійний динаміки, запис звуку. (Прим. Окремо або всі одночасно). Найбільш частими причинами поломок подібного роду є: удари, падіння, або під впливом води всередину смартфона або планшета.

Однак перед тим, як робити висновки про характер несправності Вашого гаджета Apple, необхідно провести діагностику. Спеціалісти сервісного центру Q-service готові швидко, точно і якісно визначити тип несправності і потім запропонувати шляхи її вирішення.

Як правило, для відновлення працездатності, пристрої, досить заміни аудіокодека. Після проведення ремонту, iPad або iPhone тестується повторно. У разі, успішного ремонту, пристрій буде видано власнику.

Заміна аудіокодека в iPhone

Будучи пристроєм - супутником, айфони часто піддаються механічним впливам (тряска в машині, сумці, рюкзаку, кишені), що в свою чергу ставати найчастішою причиною виходу з ладу аудіокодека, так, як він виконаний в керамічному корпусі і змонтований на безсвинцевий припой (сама  мікросхема). Ще однією причиною виходу цього вузла з ладу є неправильне використання аксесуарів для запису і відтворення звуку, а саме підключення зовнішнього мікрофона з фантомним харчуванням, або банально, підключення до автомагнітоли з AUX.

Так чи інакше, процес ремонту починається з діагностики iPhone, на даному етапі інженер сервісного центру з'ясовує, чи дійсно вийшов з ладу сам аудіокодек. Після чого, слід розбирання пристрою і вивчення материнської плати з використанням вимірювального та діагностичного обладнання. Процес заміни мікросхеми в айфоне, як правило, не забирає багато часу: для моделей до 8-го покоління включно - це в районі 120 хвилин часу, проте для пристроїв моделі iPhone X і вище час, витрачений на пошук і усунення несправності, може збільшуватися до  повного робочого дня і більше.  Збільшення часу ремонту, для "старших моделей" пов'язано зі складністю конструкції самого смартфона щодо "молодших моделей".

Заміна аудіокодека у iPad

iPad, це дуже багатофункціональний мультимедійний інструмент часто використовуваний, для перегляду фільмів, створення музики, а також з його допомогою можна управляти музичним обладнанням. Як підсумок - одними з найпоширеніших несправностей, з якими клієнти звертаються за допомогою в Q-service, стають не тільки ті, що викликані механічним впливом, а й проблеми пов'язані з додатковим обладнанням: колонками, мікшерами, підсилювачами, автомагнітолами, мікрофонами і т. д. У таких випадках причиною виходу з ладу аудіокодека є невідповідність електричних параметрів тих пристроїв, які підключаються до iPad і тих, на які розрахований аудіокодек в планшеті. Простіше кажучи - він «присмажується».Ремонт Айпад, в середньому, забирає більше часу, ніж ремонт айфонів зі схожою проблемою. Причин тому дві: по-перше, планшет складніше розбирається і збирається (дисплей пристрою вклеєна в корпус), друга причина - такі ремонти носять індивідуальний характер, нетиповий, і майстер витрачає більше часу на пошук і усунення проблеми. Весь ремонт в таких випадках може тривати від кількох годин до одного робочого дня.

Поширені запитання

За якими ознаками можна зрозуміти, що вийшов з ладу саме аудіокодек?

У 99% випадків по відсутності 2-х і більше функцій, пов'язаних з роботою цієї мікросхеми, а саме: не чути співрозмовника при розмові, співрозмовник не чує Вас, немає звуку в навушниках, не заносяться аудіо файли в диктофоні, немає звуку під час запису відео  або live-photo, немає звуку повідомлень. Якщо відсутній один пункт, з вищенаведеного списку, швидше за все з ладу вийшов мікрофон або динамік.

Можна самому зробити коротку діагностику пристрою.

По-перше потрібно вставити сім карту і зателефонувати оператору 111 або 121, далі поки йде виклик потрібно спробувати перемикається на гучний зв'язок. Якщо кнопка гучного зв'язку неактивна і не натискається - причина вийшов з ладу аудіокодек.

Крок два: переходимо в аудіозапис і пробуємо записати звук. Якщо червона кнопка диктофона не було натиснуто і смужка записи не "біжить" - швидше за все аудіокодек вийшов з ладу.

Чи враховується у вартості наданих робіт ціна комплектуючих?

Зазначена ціна на заміну аудіокодека включає в себе діагностику, роботу майстра і вартість запчастин.

Скільки часу необхідно, для ремонту аудіокодека?

Найчастіше, терміни виконання робіт залежать від складності поломки і від завантаженості інженерів. При наявності необхідних запчастин ремонт виконується за 1 день.

Чи є гарантія на заміну аудіокодека в сервісному центрі Q-Service?

По завершенню кожного, успішного ремонту, разом з чеком, Ви отримаєте гарантію. Гарантія сервісного центру Q-Service надається на відремонтований вузол або відновлену запчастина, тривалістю до 12 міс, починаючи з моменту видачі пристрої замовнику в разі виявлення виробничих недоліків.

Пристрої Вартість Замовити ремонт

Дивіться також