MacBook Pro
Перші версії MacBook Pro з'явилися ще в 2006 році, разом з переходом компанії Apple з процесорів PowerPC на чіпи компанії Intel.
Вже тоді ці ноутбуки позиціонувалися як пристрої для людей, чиї завдання виходять за рамки роботи з текстом і серфінг веб сторінок. Людей які потребують потужному комп'ютері невеликих розмірів, який можна легко брати з собою куди завгодно. Незважаючи на всі зміни, що відбулися за довгі роки еволюції лінійки MacBook Pro, ця концепція залишилася незмінною і далеких предків моделі 2006 року всі ще легко можна побачити в руках людей пов'язаних з аудіо і відео продакшеном, дизайном, розробкою додатків і ще в безлічі сфер, де потрібні мобільні і потужні комп'ютери.
Якщо перше покоління остаточно відійшло в історію із припиненням їх підтримки в 2015 році, то пристрої другого покоління все ще зустрічаються у користувачів і в сервісних центрах.
Корпус MacBook Pro
Важливою відмінною рисою MacBook Pro 2 покоління став корпус. Починаючи з моделі 2008 року, всі MacBook Pro проводилися в Unibody корпусі з алюмінію. На відміну від пластикового, досить міцного, але все ж складається з великої кількості деталей, алюмінієвий корпус проводився з одного шматка металу, тим самим зводячи кількість корпусних деталей до мінімуму.
У ранніх моделях акумулятор був знімним, він розташовувався під окремою кришкою, відкривши яку користувач отримував доступ до батареї і жорсткого диска, що спрощувало їх заміну. Але досить швидко від цього відмовилися і окрему кришку прибрали, помістивши все під одним панеллю.
По суті всі корпуси MacBook Pro після 2009 року складаються з двох частин:
Це кришка-дисплей і так званий "топ кейс", частина корпусу містить в собі всі компоненти комп'ютера, включаючи клавіатуру, трекпад і акумулятор, поєднана з дисплеєм за допомогою металевих петель. Топ кейс має знімну нижню кришку, що кріпиться на 10 спеціальних гвинтів.
Уже тоді користувачі відзначали мале, в порівнянні з конкурентами, кількість портів, особливість всіх пристроїв Apple критикуемая і до цього дня.
До речі, саме в перших MacBook Pro вперше з'явився новий формат роз'єму зарядного пристрою під назвою Apple MagSafe. Це магнітний коннектор, легко приєднується і відокремлюваний від комп'ютера, що і є його головною перевагою, зачепивши ногою кабель заряджаючого на столі ноутбука, ви не відправите його в політ з трагічним кінцем, він легко від'єднається, навіть не зрушивши MacBook Pro з місця.
Зараз все ще можна легко купити і досить ефективно використовувати MacBook Pro 2012 року. Вони отримали оновлення до останньої на даний момент системи -
Mac OS Mojave 10.14 і їх потужності все ще досить щоб справлятися з повсякденними завданнями. Також це остання модель MacBook Pro пропонує користувачеві можливості апгрейда. У ньому можна замінити жорсткий диск на швидкісний SSD або ж встановити другий накопичувач замість оптичного приводу, а також збільшити кількість оперативної пам'яті. Після такого апгрейда, модель 2012 года здатна позмагатися навіть з більш пізніми версіями MacBook Pro.
Третє покоління MacBook Pro було представлено в 2012 році, їх головною відмінністю від попередників став новий Retina екран. Незважаючи на те, що пройшло вже чимало часу з появи Retina екранів на ноутбуках Apple, не всі виробники змогли наблизитися до них за якістю передачі кольору зображення.
Крім екрану трохи змінився і корпус, він став трохи тонше, зменшився також вага.
Всі MacBook Pro з Retina дисплеєм дуже обмежені в апгрейде, їх оперативна пам'ять розпаяна на материнській платі, а замість SATA інтерфейсу накопичувача використовується власний роз'єм Apple, тому для заміни SSD необхідно купувати спеціальні моделі, або ж використовувати перехідники. Навіть заміна батареї перестала бути справою 5 хвилин, тепер вона приклеєна до корпусу і замінити її в домашніх умовах досить проблематично.
Загальна ж продуктивність і енергоефективність виросли, в порівнянні з попередниками. Ноутбуки третього покоління досі можна купити і вони все ще залишаються популярними у користувачів.
Найпопулярнішими моделями в цьому поколінні, стали MB Pro 2015 х років випуску. Це останні MacBook Pro мають в собі всі основні порти, які мають надійної клавіатурою і високої ремонтоспособность при продуктивності здатної конкурувати з більш новими моделями.
Четверте покоління MacBook Pro з'явилося в 2016 році.
Воно отримало велику кількість відмінностей від попередників, не всі з яких були прийняті користувачами позитивно.
З'явилися варіанти моделей з Touch Bar, спеціальної сенсорною панеллю над верхнім рядом клавіатури, яка замінила ряд клавіш F1-F12.
Змінилася звична клавіатура, тепер використовується клавіатура типу "метелик" з малим ходом клавіш. Деяким користувачам вона сподобалася, але більшість відзначає проблеми при її експлуатації. Найпоширенішою є залипання клавіш при попаданні під них частинок бруду. Фахівці нашого сервісного центру вже не раз стикалися з такими неполадками в роботі MacBook Pro і успішно справлялися з ними.
Нові ноутбуки отримали покращений і збільшений трекпад з функцією Force Touch, що сприймає силу натискання. Корпус став ще тонше і легше, змінилися кріплення нижньої кришки до топкейса.
На даний момент 4 покоління є останнім в лінійці MacBook Pro, всі пристрої цього покоління продаються в магазинах і підтримуються сервісними центрами.
У 2019 очікується презентація ще одного пристрою, однак швидше за все воно не привнесе нічого радикально нового, залишившись в рамках закладених в моделях останніх років.